מכשיר הדפסה גרפית שפועל על ידי שימוש בווקטורים על גבי נייר ברוחב גדול יכול לתת מענה על מגוון רחב של מטרות וצרכים. במאמר הבא נסביר מה זה הדפסת פלוטר ובשביל מה צריך להשתמש בהם.

באמצעות פלוטר הדפסה הופכת להיות רלוונטית עבור קהל יעד מגוון, בצורה רחבה משמעותית לעומת שירותי הדפסה רגילים. ראשית, הדפסה בפלוטר מתבצעת עם מכשיר שפועל על ידי שימוש בווקטורים. שנית, מדובר בהדפסה שמיושמת על גבי נייר ברוחב גדול מהרגיל. באמצעות השילוב בין שימוש בווקטורים לבין נייר רחב, ניתן לבצע עבודות דפוס מיוחדות ובהן:

  • שרטוטים
  • תכניות בנייה
  • הדפסות מורכבות – כולל טקסטים

איך בנויה מדפסת פלוטר?

הדפסת פלוטר דורשת ציוד מתאים. בשביל לבצע הדפסה מן הסוג הזה, יש צורך להפעיל מדפסות שבנויות ממספר עטים בעלי יכולת שרטוט חופשית. לאחר ההפעלה, העטים שלכל אחד מהם יכולת שרטוט חופשית פשוט נעים על גבי הנייר המודפס וכך מכסים את כל השטח שלו.

בניגוד למדפסת סטנדרטית, הדפסה בפלוטר מאפשרת לשמור על תנועה מכאנית של העטים כדי לשרטט בחופשיות רבה וברזולוציה גבוהה. מעבר לכך, התנועה הווקטורית היא זו שמאפשרת לעטים להגיע אל כל חלקי השרטוט המודפס.

מי צריך את השירותים של הדפסת בפלוטר?

הדפסה של פלוטרים היא כלי יעיל עבור הנדסאים ואדריכלים. הנדסאים למשל זקוקים למדפסת פלוטר כדי להשיג תוצרים גדולים ומורכבים במיוחד, לרבות עם שרטוטים מדויקים. למעשה, במשרדי הנדסאים עובדים עם מדפסות כאלה על בסיס יום יומי ומדי פעם מזמינים שירותי דפוס מיוחדים ונוספים על מנת לעמוד בעומס.

לשם השוואה, אדריכלים מעדיפים לעבוד עם פלוטרים איכותיים תוך שילוב בין הדפסות בשחור לבן ובצבע. באמצעות מדפסות פלוטר איכותיות, אדריכלים יכולים להציג את תכניות הבנייה שלהם על גבי ניירות גדולים ורחבים כמעט ללא מגבלות. חוץ מזה, אפשרות אחרת לגמרי היא להשתמש במדפסות פלוטר לטובת הדפסה של שלטי חוצות, באנרים ומשימות של אנשי שיווק.

כך בוחרים את שירותי הדפוס המתאימים

השוואה בין סוגים שונים של שירותי הדפסה צריכה להיות חלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות. בשביל להחליט באיזה סוג של הדפסת פלוטרים רוצים להשתמש, כדאי לבדוק למשל כמה שנות ניסיון יש לחברה המבצעת ומי עומד מאחוריה. לאחר מכן, ניתן לבחור שירותי דפוס לפי זמינות, מחיר וכמובן המלצות של לקוחות מרוצים.

הדפסת היא הפתרון היחיד עבור אדריכלים, מהנדסים, אנשי שיווק וכל מי שרוצים להדפיס בצורה מדויקת על גבי דפים רחבים. באמצעות שירותי דפוס כאלה ניתן לכסות את כל השטח של הדף, באופן שעונה על הצרכים של הלקוחות ובלי לחרוג מהתקציב. מדפסת פלוטר היא בסופו של דבר פתרון הדפסה אמין, יעיל וחיוני וניתן להשיג את התוצר הסופי בשחור לבן או כמובן בצבע.