הזמנות הן חלק חשוב מהאירוע, ולכן כדאי להשקיע בעיצוב מקורי שלהן. יחד עם זאת, הרבה מארחים ובעלי אירועים לא מחזיקים בידע ובניסיון הדרוש על מנת לעצב הזמנות ברמה גבוהה. בנוסף, גם עומס המשימות ולוח הזמנים הצפוף מקשים על מציאת רעיונות מקוריים עבור עיצוב הזמנות.

הדרך הנכונה לעצב הזמנות עם רעיון מקורי היא להתחיל עם הגדרה של אופי האירוע. במידה ומדובר על הזמנות לחתונה בהן רוב האורחים הם מבוגרים ובני משפחה, עדיף להתמקד בעיצוב סולידי וצבעים מסורתיים. לעומת זאת, עיצוב הזמנות לבר/בת מצווה או הזמנות ליום הולדת של הילד יכול להיות מגוון יותר. לבסוף, יש לציין כי הזמנות לברית/ה יחייבו עיצוב עדין ונינוח.

הזמנות בלתי נשכחות בהישג יד

כל אחד יכול למצוא את הרעיון המתאים עבורו, בהתאם לגובה התקציב ולסוג האירוע הצפוי. מעבר לכך, להלן מספר רעיונות מקוריים אשר יבטיחו הזמנות בלתי נשכחות:

א. הזמנה לחתונה עם תמונות אישיות – הדרך לייחד את ההזמנה, ולייצר עיצוב מקורי היא להוסיף תמונות אישיות. בסופו של דבר, רק לכם יש את התמונות מהטיול המשותף הראשון עם בן הזוג והזמנות לחתונה הן ההזדמנות הטובה ביותר להפיץ אותן. לא חייבים להעמיס הרבה תמונות על עיצוב ההזמנה, וניתן להסתפק בתמונה אחת בלבד על מנת ליצור עיצוב ייחודי.

ב. הזמנות אינטראקטיביות לבר/בת מצווה – דרך נוספת לעצב הזמנה מקורית היא לשלב בה אלמנטים אינטראקטיביים. נהוג לעשות זאת בדרך כלל בהזמנות ליום הולדת או בהזמנות לבר/בת מצווה בשל קהל היעד הצעיר, אך אפשר לעצב הזמנות דומות גם באירועים נוספים. אינטראקטיביות יכולה לבוא לידי ביטוי בהוספת קוד QR, הפניה ללינק או פרסום אתר אינטרנט. בתוך האתר ניתן לשים כמות בלתי מוגבלת של תמונות, להציג מפה מפורטת, ולהוסיף ברכה אישית לכל אורח.

ג. הזמנות בתלת מימד ליום הולדת או ברית – טכנולוגיית תלת מימדית מופיעה במקומות רבים, וכיום ניתן לשלב אותה גם בתוך הזמנות לאירועים. העלות של עיצוב הזמנות בתלת מימד מעט גבוהה יותר, וזאת בשל הצורך בצירוף משקפיים מיוחדות, אך יש חברות המתמחות בנושא ויכולות למצוא פתרונות ביניים. בכל מקרה, אין ספק כי עיצוב הזמנה בתלת מימד יבטיח חוויה בלתי נשכחת אשר תיזכר לדורות רבים.

ד. הזמנה בהמשכים – חשבו על מצב בו אתם שולחים לאורחים רק חלק אחד מההזמנה, מבלי לחשוף את מקום האירוע ואת התאריך המדויק. את שאר הפרטים ניתן לצרף בהמשך ולאחר מספר ימים. זהו גימיק פשוט אשר משנה לחלוטין את התחום של עיצוב הזמנות ומאפשר ביטוי אישי רחב.

לסיכום, עיצוב הזמנות לחתונה או לכל אירוע אחר תלוי במידה רבה במקוריות שתגלו. בין אם תבחרו עיצוב חדשני או מסורתי, נציגי החברות הגדולות ישמחו לעמוד לרשותכם, ולהעניק טיפים נוספים להזמנות מקוריות.