שירותי בית דפוס

שירותי בית דפוס כיום הם מאד מגוונים. המהפכה הדיגיטלית שהגיעה לענף הדפוס הפכה שירותים אלה למאד משוכללים, המבוססים על טכנולוגיות מודרניות, יכולת עמידה בהזמנות מאד גדולות ובלוחות זמנים צפופים. שירותים אלה מתחילים מהעיצוב, ומסתיימים בהדפסה ושליחת המוצרים השונים ללקוחות.

הכל תחת קורת גג אחת

שירותי דפוס כוללים כיום את כל תהליך ההדפסה החל מעיצוב החומר ועד להדפסתו. על מנת לעמוד בדרישות של השוק בתי דפוס מקצועיים מעניקים את השירותים הבאים:

  •          מחלקת עיצוב גרפי
  •          מחלקת קדם דפוס
  •          מכונות רוטציה במגוון פורמטים
  •          מכונות שטוחות בעלות קצב ובאיכות גבוהה
  •          מכונות כריכה בסיכות ובהדבקה חמה
  •          מכונות עיטוף
  •          משלוח והפצה עבור הלקוח
  •          מענה מהיר לכל אתגר ועמידה במועדי אספקה קבועים

שירותי דפוס אלה מסוגלים לייצר מגוון רחב של מוצרים שונים החל ממוצרים בכריכת סיכות כגון: מחברות, יומנים וכדומה, מוצרים בכריכת הדבקה כמו עטיפות עם כנף, חוברות וכתבי עת שונים וכדומה. עלונים (ברושורים) מסוגים שונים ולצרכים מגוונים, אינסרטים לעיתונים, ומוצרים בכריכה קשה כמו ספרים, חוברות ואלבומים שונים.

תהליך העבודה

כאשר לקוח מעוניין בשירותי דפוס עומד כל בית הדפוס לשירותו. בשלב הראשון מתבצעת שיחת היכרות על מנת להבין את הצרכים של הלקוח, ואת התקציב שעומד לרשותו. לאחר מכן מציעים ללקוח את השירות שמתאים לדרישות שלו, הן מהבחינה הצורנית והן מהבחינה התקציבית. בשלב הבא עושים תכנון מקיף של הפרוייקט מעיצוב המוצר ועד להדפסתו בהתאם לתקציב וללוח הזמנים של הלקוח. לאחר אישור הלקוח את הפרוייקט הוא נכנס לעבודה.

בשלב הראשון עובדים במחלקת העיצוב על עיצוב המוצר עד לשביעות רצונו המלאה של הלקוח, ובשלב הבא מכינים אותו לדפוס במחלקת קדם דפוס, שתפקידה לוודא כי המוצר מוכן לדפוס וזה כולל הדפסת דוגמאות ללקוח עוד לפני שמעבירים את המוצר לדפוס עצמו. לאחר האישור הסופי של הלקוח מעבירים את המוצר למחלקת הדפוס, ובהתאם לתכנון נעשה שימוש במכונות הדפוס המתאימות להדפסת המוצר כולל כריכות מסוגים שונים במידת הצורך. השלב האחרון הוא אריזת המוצר ושליחתו ללקוח או הפצתו לנקודות שונות.

 

עבודה מול הלקוחות

כפי שניתן להבחין, בית דפוס יכול להעניק שירותים מקיפים תחת קורת גג אחת, אך אין הדבר אומר שכל לקוח עושה שימוש בכל השירותים האפשריים שמציע המקום. יש לקוחות המעדיפים להשתמש במעצבים גרפיים שלהם, ולא לעשות שימוש במחלקת העיצוב של המקום, ואחרים מעוניינים בשירותי הכריכה בלבד וכדומה. כל לקוח מקבל את השירות שלו, הוא זקוק באותה מידה של מקצועיות, ועמידה בלוח זמנים, ללא קשר לנפח או היקף העבודה המוזמנת.

היכולות של בתי הדפוס כיום לעמוד בכל אתגר מסוג זה, והשימוש במכונות דפוס מודרניות מאפשרים לכל לקוח למצוא את הצרכים שלו בתקציב, שיש לו ובקצב המתאים לו.