שיטה דיגיטלית עבור דפוס מתבססת על קבצים וחומרי גלם הנמצאים על המחשב. בניגוד לשיטות הדפוס המסורתיות, אשר חייבו העתק מקורי ושכפול של עשרות או מאות העתקים נוספים, דפוס דיגיטלי מאפשר להפיץ עותקים מדויקים מאוד באיכות גבוהה. מעבר לכך, תהליכי דיגיטציה שעברו על תחום הדפוס הביאו לירידת מחירים משמעותית. כיום ניתן ליהנות משיטות הדפוס המתקדמות ביותר, ומהדפסה משובחת בעלות מינימאלית בלבד.

היתרון הגדול ביותר של דפוס דיגיטלי בא לידי ביטוי באופן העברת הקבצים. אפשר להעביר את הקבצים ישירות אל בית הדפוס באמצעות דואר אלקטרוני, או אפילו דרך מכשירי טלפון חכמים. העברת הקבצים מזרזת את תהליך ההפקה, ומאפשרת ביצוע תיקונים בזמן אמת. מעבר לכך, דפוס מן הסוג הזה חוסך הגעה פיזית אל בית הדפוס. הלקוחות מנצלים טוב יותר את הזמן והמשאבים העומדים לרשותם, ובית הדפוס מקבל חומרי גלם באיכות אופטימאלית.

שירותים פופולאריים

אלו השירותים הפופולאריים ביותר בתחום של דפוס דיגיטלי:

א. הדפסת עבודות – על אף הנוכחות הבולטות של מדפסות ביתיות בקרב לקוחות פרטיים, אין תחליף להפקות המתבצעות על ידי בתי דפוס מקצועיים. בתחום של הדפסת עבודות לבתי הספר, מוסדות אקדמיים ומוסדות לימוד להשכלה גבוהה בתי הדפוס יכולים לעשות הבדל משמעותי. הדפסה בבתי דפוס משביחה את העבודה, ומבטיחה להשאיר רושם בלתי נשכח.

ב. הדפסת מגנטים – אפשר להשתמש בקבצים המועברים אל בית הדפוס על מנת להדפיס על מגנטים. הדפסת מגנטים אידיאלית עבור אירועים עם מוזמנים, אך רצוי להשתמש בה בצורה מקורית גם לצרכי שיווק, פרסום או קידום מכירות.

ג. הדפסת הזמנות – לא ניתן לדבר על היתרונות של דפוס דיגיטלי מבלי להזכיר את תחום ההזדמנות. העברת קבצים אל בתי הדפוס מאפשרת לבני זוג החוגגים חתונה, ולכל בעל אירוע להגשים את כל משאלותיו. הדפסת ההזדמנות מתבצעת במהירות, תוך ימים ספורים, ובהתאמה מלאה לדרישות של הלקוח.

ד. הדפסה על קנבס או ייצור שלטים – דפוס דיגיטלי אינו מגביל את בית הדפוס או את הלקוח. אפשר להשתמש בקבצים, ולהדפיסם על פלטפורמות מיוחדות כמו קנבס, להדפיס שלטים בגדלים משתנים, ולשמור על רזולוציה חדה במיוחד. יחד עם זאת, הדפסה אל קנבס או ייצור שלטים דורשים אמצעים מתקדמים ומכונות דפוס משוכללות.

כלים והמלצות

אלו המערכות המתקדמות אשר באמצעותן ניתן להשיג את היתרונות הדיגיטליים של דפוס מודרני:

–       אינדיגו HP

–       מכונות דפוס דיגיטליות של חברת זירוקס

–       פלוטרים צבעוניים

–       Light-Jet Print להדפסת פוסטרים

לקוחות המעוניינים בעבודות דחופות, הפקות מורכבות או ביצוע הדפסה של הזמנות ופליירים מוזמנים לפנות אל אנשי מקצוע בתחום. שירותי הדפוס הנוכחיים יכולים לתת מענה על כל דרישה. ההמלצה החשובה היא להגדיר צרכים, מטרות ותקציב, ולפעול בהתאם להנחיות של בתי דפוס מובילים בארץ.